Marți 13 ianuarie, ora 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare
ZIS ȘI... FĂCUT! Reloaded
Spectacol de divertisment
Regia: Andrei Mihalache
Scenografia: Cristian Gătina
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Rora Demeter, Carmen Frățilă, Adriana Vaida, Dana Moisuc, Anca Similar, Dorina Nemeș, Alina Negrău, Andreea Mocan, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu, Lucia Maria Racșan, Ioana Cheregi, Carol Erdos, Vasile Blaga, Sorin Oros, Dorin C. Zachei, Vlad Mureșan, Vlad Chico, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely, Andrei Stan, Cosmin Domnișan
Abonament ”Ioan Slavici”
Duminică 18 ianuarie, ora 16.00 - Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă
Regia: Daniel Vulcu
Scenografia: Oana Cernea
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu
Premieră în afara abonamentelor
Preț bilet: 15 lei pentru adulți; 10 lei pentru copii
Luni 19 ianuarie, ora 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă
Regia: Daniel Vulcu
Scenografia: Oana Cernea
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu
Abonament ”Liviu Rebreanu”
Marți 20 ianuarie, ora 10.00 - Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă
Regia: Daniel Vulcu
Scenografia: Oana Cernea
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu
Abonament ”Johhan Ettinger”
Marți 20 ianuarie, ora 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă
Regia: Daniel Vulcu
Scenografia: Oana Cernea
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu
Abonament ”Octavian Goga”
Joi 22 ianuarie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Amfiteatru
FRUMOASA, DEȘTEAPTA ȘI URÂTA de Sorin Oros
un spectacol de Sorin Oros
Distribuția: Sorin Oros, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Stelian Roșian
Premieră în afara abonamentelor
Preț bilet: 20 lei/15 lei
Duminică 25 ianuarie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Mare
ZIS ȘI... FĂCUT! Reloaded
Spectacol de divertisment
Regia: Andrei Mihalache
Scenografia: Cristian Gătina
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Rora Demeter, Carmen Frățilă, Adriana Vaida, Dana Moisuc, Anca Similar, Dorina Nemeș, Alina Negrău, Andreea Mocan, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu, Lucia Maria Racșan, Ioana Cheregi, Carol Erdos, Vasile Blaga, Sorin Oros, Dorin C. Zachei, Vlad Mureșan, Vlad Chico, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely, Andrei Stan, Cosmin Domnișan
Abonament ”Ștefan Mareș”
Luni 26 ianuarie, ora 10.00 - Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă
Regia: Daniel Vulcu
Scenografia: Oana Cernea
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu
Abonament ”Grigore Moisil”
Luni 26 ianuarie, ora 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă
Regia: Daniel Vulcu
Scenografia: Oana Cernea
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu
Abonament ”Ion Creangă”
Marți 27 ianuarie, ora 10.00 - Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă
Regia: Daniel Vulcu
Scenografia: Oana Cernea
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu
Abonament ”Avram Iancu”
Marți 27 ianuarie, ora 10.30 - Casa de Cultură, Sala Mare
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă
Regia: Daniel Vulcu
Scenografia: Oana Cernea
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Ciprian Vultur, Carol Erdos, Vlad Chico, Stelian Roșian, Andreea Mocan, Alina Negrău, Ioana Cheregi, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu
Abonament ”Petre Ispirescu”
Marți 27 ianuarie, ora 19.00 - Casa de Cultură, Sala Amfiteatru
FRUMOASA, DEȘTEAPTA ȘI URÂTA de Sorin Oros
un spectacol de Sorin Oros
Distribuția: Sorin Oros, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Stelian Roșian
Preț bilet: 20 lei/15 lei
Joi 29 ianuarie, ora 17.00 - Casa de Cultură, Sala Mare
ZIS ȘI... FĂCUT! Reloaded
Spectacol de divertisment
Regia: Andrei Mihalache
Scenografia: Cristian Gătina
Muzica: Dorin Griguță
Coregrafia: Gabriela Tănase
Distribuția: Rora Demeter, Carmen Frățilă, Adriana Vaida, Dana Moisuc, Anca Similar, Dorina Nemeș, Alina Negrău, Andreea Mocan, Anca Dogaru, Bianca Lidia Cuteanu, Lucia Maria Racșan, Ioana Cheregi, Carol Erdos, Vasile Blaga, Sorin Oros, Dorin C. Zachei, Vlad Mureșan, Vlad Chico, Sergiu Tăbăcaru, Tibor Székely, Andrei Stan, Cosmin Domnișan
Abonament ”Mihai Eminescu”
CAMPANIA NAŢIONALĂ ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI 2024
PROGRAM MARTIE 2024
PROGRAM FEBRUARIE 2024
PROGRAM IANUARIE 2024
PROGRAM DECEMBRIE 2023
Festivalul Multicultural REFLECT
PROGRAM NOIEMBRIE 2023
PROGRAM OCTOMBRIE 2023
PROGRAM AUGUST-SEPTEMBRIE 2023
PROGRAMUL STAGIUNII 2023-2024
PROGRAM IUNIE 2023
PROGRAM MAI 2023
TRIGONOMETRIA - spectacol de teatru educațional prezentat în școli
PROGRAM APRILIE 2023
PROGRAM MARTIE 2023
PROGRAM FEBRUARIE 2023
PROGRAM IANUARIE 2023
FOCUS FEST 2022, ediția I
PROGRAM DECEMBRIE 2022
PROGRAM NOIEMBRIE 2022
PROGRAM OCTOMBRIE 2022
ZILELE PORȚILOR DESCHISE, 17-18 septembrie 2022
PROGRAM SEPTEMBRIE 2022
ABONAMENTE, STAGIUNEA 2022 - 2023
STAGIUNEA 2022 - 2023
PROGRAM IUNIE 2022
PROGRAM MAI 2022
PROGRAM APRILIE 2022
PROGRAM MARTIE 2022
PROGRAM FEBRUARIE 2022
ANIVERSARE – 130 DE ANI DE LA INAUGURAREA CLĂDIRII TEATRULUI
PROGRAM IANUARIE 2022
FOCUS DRAMA - ediția 2021
PROGRAM DECEMBRIE 2021
PROGRAM NOIEMBRIE 2021
PROGRAM OCTOMBRIE 2021
Program 25, 26 septembrie 2021
ABONAMENTE, STAGIUNEA 2021 - 2022
STAGIUNEA 2021 - 2022
PROGRAM SEPTEMBRIE 2021
T.E.aM.A. - proiect de educație prin cultură
Concurs de dramaturgie cu tema INSULA
PROGRAM AUGUST 2021
PROGRAM IUNIE 2021
PROGRAM MAI 2021
PROGRAM MARTIE 2021
PROGRAM FEBRUARIE 2021
PROGRAM IANUARIE 2021
PROGRAM NOIEMBRIE 2020