Bilete online
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2018

Joi 8 noiembrie 2018, ora 17.00 - Grandstand (Cafeneaua Teatrului)

NU VORBIM DESPRE ASTA de Alexandra Felseghi

Regizor-coordonator: Andrei Raicu

Distribuția: Andrei Stan, Alina Negrău, Vlad Mureșan, Dorina Nemeș        

Spectacol-lectură

- intrarea liberă

 

Vineri 9 noiembrie 2018, ora 17.00 - Grandstand (Cafeneaua Teatrului)

HIC SUNT LEONESSE de Bogdan Georgescu

Regizor-coordonator: Andrei Raicu

Distribuția: Carmen Frățilă     

Spectacol-lectură

- intrarea liberă

 

Vineri 9 noiembrie 2018, ora 18.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio

M.I.S.A. PĂRUT de Alexa Băcanu

Regia: Dragoș Alexandru Mușoiu
Scenografia: Anda Pop
Muzica: Danaga

Distribuția: Cătălin Filip, Raluca Mara, Oana Mardare, Bogdan Bob Rădulescu
Producător: Reactor de creație și experiment Cluj-Napoca

Spectacol invitat

- vârsta recomandată: 16+

 

Vineri 9 noiembrie 2018, ora 21.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio

SCRISORI DE PE FRONT

Un proiect Texte bune în locuri nebune

Regia, scenariul, ilustrația muzicală: Ionuț Caras

Distribuția: Ionuț Caras, Matei Rotaru, Daniela Purcărea, Ștefan Iancu

Lumini: Mădălina Mânzat

Sunet: Vlad Negrea

Traducere în limba engleză: Cristina Tanov

Spectacol invitat

 

Sâmbătă 10 noiembrie 2018, ora 17.00 - Grandstand (Cafeneaua Teatrului)

SMARALDA VĂ VEDE de Selma Dragoș

Regizor-coordonator: Ioan Ardelean

Distribuția: Dorina Nemeș, Sorin Oros, Sergiu Tăbăcaru, Anca Similar, Cristian But, Vlad Mureșan, Tibor Székely, Andrei Stan, Lucia Maria Racșan      

Spectacol-lectură

- intrarea liberă

 

Duminică 11 noiembrie 2018, ora 17.00 - Grandstand (Cafeneaua Teatrului)

UITASEM de Leane Barbu

Regizor-coordonator: Diana Dragoș

Distribuția: Mihai Nițu           

Spectacol-lectură

- intrarea liberă

 

Duminică 11 noiembrie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

TĂRĂ(Z)BOI de Mariana Starciuc

Regia: Ovidiu Caița

Scenografia: Anda Pop

Muzica: Andrei Raicu

Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu

Video design: Dimitris Palade

Coregrafia: Roxana Fânață

Distribuția: Crina Andriucă, Ioana Cheregi, Roxana Fânață, Andrei Gîjulete, Alexandra Odoroagă, Cătălin Mareș, Romul Moruțan, Stelian Roșian, Adriana Vaida, Ciprian Vultur, Raluca Mara, Anca Dogaru

Premieră - abonament ”Ștefan Mareș”

 

Luni 12 noiembrie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

TĂRĂ(Z)BOI de Mariana Starciuc

Textul câștigător al concursului de dramaturgie Focus Drama: Ro

Regia: Ovidiu Caița

Scenografia: Anda Pop

Muzica: Andrei Raicu

Light Design: Lucian Moga, Alexandru Dancu

Distribuția:

Crina Andriucă, Ioana Cheregi, Roxana Fânață, Andrei Gîjulete, Alexandra Odoroagă, Cătălin Mareș, Romul Moruțan, Stelian Roșian, Adriana Vaida, Ciprian Vultur, Raluca Mara, Anca Dogaru

 

Marți 13 noiembrie 2018, ora 10.00 - Casa de Cultură

CENUȘĂREASA adaptare după Frații Grimm și Charles Perrault

Regia: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău/Dorina Nemeş, Carmen Frăţilă, Lucia Maria Racșan, Rora Demeter, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Stelian Roșian, Tibor Sékely/Cristian But, Sergiu Tăbăcaru

- abonament ”Prichindel”

 

Joi 15 noiembrie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

REȚETA PERFECȚIUNII ÎN FOARTE MULȚI PAȘI CARE NU DUC NICĂIERI

Un teatru fizic de Andrea Gavriliu

Scenografia: Alexandru Petre

Muzica: Mihai Dobre

Asistent coregrafie: Roxana Fânață

Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu

Distribuția: Roxana Fânață, Cristian But, Andrei Stan, Raluca Mara, Vlad Mureșan, Ioana Cheregi, Andrei Gîjulete, Crina Andriucă

- spectacol ales în abonamente

 

Vineri 16 noiembrie 2018, ora 17.00 - Grandstand (Cafeneaua Teatrului)

ETERNA REÎNTOARCERE de Fredrik Brattberg

Regizor-coordonator: Ioan Ardelean

Distribuția: Alina Negrău, Ciprian Vultur, Andrei Gîjulete   

Spectacol-lectură

- intrarea liberă

 

Duminică 18 noiembrie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

ALMOST, MAINE de John Cariani

Traducerea: Cristi Juncu

Regia artistică: Theo Marton

Scenografia: Bogdan Spătaru

Muzica: Sebastian Tătar, Laura Mihalache

Distribuția: Ciprian Vultur, Stelian Roșian, Cătălin Mareș, Andrei Stan, Vlad Mureșan, Ioana Cheregi, Raluca Mara, Crina Andriucă, Roxana Fânață, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Alina Negrău, Mihai Nițu

- spectacol în afara abonamentelor

 

Marți 20 noiembrie 2018, ora 10.00 - Casa de Cultură

CENUȘĂREASA adaptare după Frații Grimm și Charles Perrault

Regia: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău/Dorina Nemeş, Carmen Frăţilă, Lucia Maria Racșan, Rora Demeter, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Stelian Roșian, Tibor Sékely/Cristian But, Sergiu Tăbăcaru

- abonament ”Livia Ungureanu”

 

Miercuri 21 noiembrie 2018, ora 10.00 - Casa de Cultură

CENUȘĂREASA adaptare după Frații Grimm și Charles Perrault

Regia: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău/Dorina Nemeş, Carmen Frăţilă, Lucia Maria Racșan, Rora Demeter, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Stelian Roșian, Tibor Sékely/Cristian But, Sergiu Tăbăcaru

- abonament ”George Topîrceanu”

 

Miercuri 21 noiembrie 2018, ora 20.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare

LOST IN THE STARS

Muzica lui Kurt Weill

Sanda Weigl voce | Mat Maneri violă | Lucian Ban pian

Primul spectacol din turneul Sandei Weigl cu LOST IN THE STARS în România

Cântece din ”Opera de trei parale”, ”Inălțarea și căderea orașului Mahagonny” și alte bijuterii semnate de Weill sunt original reinterpretate într-un spectacol care îmbină cabaretul, muzica clasică avangardistă din secolul al XX-lea și jazzul experimental din New York.

 

Joi 22 noiembrie 2018, ora 11.00 - Casa de Cultură

CENUȘĂREASA adaptare după Frații Grimm și Charles Perrault

Regia: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău/Dorina Nemeş, Carmen Frăţilă, Lucia Maria Racșan, Rora Demeter, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Stelian Roșian, Tibor Sékely/Cristian But, Sergiu Tăbăcaru

- abonament ”Vasile Alecsandri”    

 

Duminică 25 noiembrie 2018, ora 20.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio

UN SPECTACOL IMPROVIZAT cu Trupa ImproȘtim

Improvizatori: Andrei Stan, Ioana Cheregi, Alexandra Odoroagă, Vlad Mureșan, Sergiu Tăbăcaru

Improvizator muzical: Vlad Giurge

Coordonator: Andrei Stan

 

Marți 27 noiembrie 2018, ora 10.00 - Casa de Cultură

CENUȘĂREASA adaptare după Frații Grimm și Charles Perrault

Regia: Andrei Mihalache

Scenografia: Cristian Gătina

Coregrafia: Gabriela Tănase

Distribuția: Alina Negrău/Dorina Nemeş, Carmen Frăţilă, Lucia Maria Racșan, Rora Demeter, Alexandra Odoroagă, Anca Dogaru, Stelian Roșian, Tibor Sékely/Cristian But, Sergiu Tăbăcaru

- abonament ”Grigore Moisil” 

________________________

Informații, rezervări, bilete:

Agenția Teatrală, str. Horea nr. 6 | 0261712106 | agentie.teatruldenord@gmail.com
Bilete online: https://www.biletmaster.ro

www.teatruldenord.ro

________________________ 

PREŢURILE BILETELOR:

Sala Mare

zona A/zona B/zona C/zona D

PREMIERĂ:                                        

45 lei/40 lei/35 lei/18 lei

bilet pentru adulţi:                                        

35 lei/30 lei/25 lei/10 lei

bilet pentru pensionari, studenţi, elevi V-XII:      

30 lei/25 lei/18 lei/10 lei

bilet pentru elevii claselor I-IV şi preşcolari:       

10 lei

Sala Studio

18 lei

PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2018
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2018
PROGRAMUL LUNII SEPTEMBRIE - 2018
STAGIUNEA 2018 - 2019
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2018
PROGRAMUL LUNII MAI - 2018
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2018
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2018
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2018
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2018
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2017
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2017
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2017
STAGIUNEA 2017 - 2018
PROGRAMUL LUNII SEPTEMBRIE - 2017
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2017
CARAVANA DOCUART
PROGRAMUL LUNII MAI 2017
PROGRAMUL LUNII APRILIE 2017
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2017
CASA DE PE GRANIȚĂ - spectacol invitat
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2017
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2016
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE - 2016
STAGIUNEA 2016 - 2017
ABONAMENTELE STAGIUNII 2016 - 2017
FESTIVALUL DE TEATRU INTERACT
PROGRAMUL LUNII IUNIE- 2016
SPECTACOL INVITAT
PROGRAMUL LUNII MAI - 2016
DISPARIȚIA
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2016
Parteneriat în cadrul comunității OMNIPASS
ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2016
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2016
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2016
Festivalului Internaţional de Teatru pentru Studenţi SPOT
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2015
PROGRAMUL LUNII NOIEMBRIE - 2015
PREȚURILE ABONAMENTELOR ȘI BILETELOR ÎN STAGIUNEA 2015-2016
DOCENDO DISCIMUS
RestArt & Music Festival – ediția a III-a
PROGRAMUL LUNII OCTOMBRIE- 2015
STAGIUNEA 2015 - 2016
GALA STAGIUNII 2014 - 2015
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2015
Festivalul de Teatru Rotaract - ediția a IX-a

Parteneri media
   
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft