Program ... - 31 Dec 2017
1 2 3 4 5 6 >>
ALMOST, MAINE

Duminica
10 Dec 2017 19:00

Sambata
9 Dec 2017 19:00
Avanpremieră - spectacol în afara abonamentelor

Luni
11 Dec 2017 17:00
abonament ”Mihai Eminescu”

Marti
12 Dec 2017 17:00
abonament ”Ioan Slavici”
Regia artistică: Theo Marton Scenografia: Bogdan SpătaruTraducerea: Cristi JuncuMuzica: Sebastian Tătar, Laura Mihalache   Distribuția: Lendall - Ciprian Vultur East - Stelian Roșian Jimmy - Cătălin Mareș Dave - Andrei
Fabula se referă și la tine

Marti
7 Nov 2017 10:00

Marti
7 Nov 2017 11:15

Miercuri
8 Nov 2017 10:00

Miercuri
8 Nov 2017 11:15

Luni
13 Nov 2017 11:00
la Tășnad

Miercuri
13 Dec 2017 10:00

Miercuri
13 Dec 2017 11:30
spectacol oferit copiilor din centrele de plasament

Joi
14 Dec 2017 10:00

Joi
14 Dec 2017 11:15

Marti
19 Dec 2017 10:00
Spectacol pentru copii mici și elevi din clasele I-IVConține poveștile: ”Fabula se referă și la tine”, ”Tăticul face întotdeanuna bine ce face” și ”Cât se poate de adevărat!”
SCENOGRAFIA
Fata care a călcat pe pâine

Marti
7 Nov 2017 17:00

Marti
19 Dec 2017 11:30
Spectacol pentru elevii din clasele V-VIIIConține poveștile: ”Fabula se referă și la tine”, ”Porcarul și fata de împărat”, ”Omul de zăpadă” și ”Fata care a călcat pe pâine”Coregraf
SCENOGRAFIA
REVIZORUL

Duminica
29 Oct 2017 19:00

Vineri
27 Oct 2017 19:00
Avanpremieră - în afara abonamentelor

Marti
31 Oct 2017 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Duminica
5 Nov 2017 19:00
abonament ”Vasile Savinescu”

Joi
23 Nov 2017 19:00
abonament ”Radu Sas”
Regia artistică: László Vadas Dramaturg: Maria Chirilă Scenografia: Alpár Albert   Distribuția: Primarul - Cătălin Mareș Revizorul - Romul Moruțan Judecătorul - Ciprian Vultur Directorul spitalului
PETRICĂ ȘI LUPUL

Marti
17 Oct 2017 10:00

Marti
17 Oct 2017 11:15

Miercuri
18 Oct 2017 10:00

Miercuri
18 Oct 2017 10:15

Luni
11 Dec 2017 10:00

Luni
11 Dec 2017 11:15

Marti
12 Dec 2017 10:00

Marti
12 Dec 2017 11:15
Spectacol prezentat de Teatrul Municipal Baia Mare - Secția Păpuși   Regie, text și scenariu: Iulian Bulancea Scenografie: Mihai Vălu   Cu: Carmen Bulancea Ruxandra Lăzărescu Vlad Crișan Iulian Bulancea   Basmul simf
ADEVĂRATA POVESTE A CELOR TREI PURCELUȘI

Marti
23 Mai 2017 10:00

Marti
23 Mai 2017 11:15

Miercuri
24 Mai 2017 10:00

Miercuri
24 Mai 2017 11:15

Joi
25 Mai 2017 10:00

Joi
25 Mai 2017 11:15

Luni
29 Mai 2017 10:00

Luni
29 Mai 2017 11:15

Marti
30 Mai 2017 10:00

Marti
30 Mai 2017 11:15

Miercuri
31 Mai 2017 10:00

Miercuri
31 Mai 2017 11:15

Joi
8 Iun 2017 10:00
la Teatrul Municipal Carei

Joi
8 Iun 2017 11:15
la Teatrul Municipal Carei

Joi
8 Iun 2017 12:30
la Teatrul Municipal Carei

Luni
12 Iun 2017 11:30
la Tășnad

Marti
13 Iun 2017 10:00
abonament ”Marcel Mirea”
Regia artistică și scenografia: Marius Costache   Distribuția: lupul Alexandru L. Lupu, inculpat - Cristian But ariciul Mihnea Țeposu, judecător - Cornel Miron porcul Florențiu Aurelian Tobă, unic supraviețuitor - Lucia
IM`PROGRAMA

Joi
18 Mai 2017 15:00

Joi
18 Mai 2017 17:00

Marti
23 Mai 2017 17:00

Marti
23 Mai 2017 15:00

Miercuri
24 Mai 2017 17:00

Joi
25 Mai 2017 17:00

Luni
29 Mai 2017 17:00

Marti
30 Mai 2017 15:00

Miercuri
8 Nov 2017 17:00

Luni
20 Nov 2017 17:00

Miercuri
22 Nov 2017 17:00
Casa de Cultură - sala AmfiteatruSPECTACOL DE IMPROVIZAȚIE PE TEME SCOLAREcu:Ioana CheregiVlad MureșanCristian IorgaSergiu TăbăcaruCristian ButAndrei Stan - realizator Dragi elevi! De câte ori n-ați avut coșmaruri în nopțile d
D`ALE CARNAVALULUI

Duminica
30 Apr 2017 19:00

Duminica
21 Mai 2017 19:00

Luni
22 Mai 2017 17:00

Marti
13 Iun 2017 17:00
abonament ”Ioan Slavici”

Marti
29 Aug 2017 19:00
la Festivalul ”Bucureștii lui Caragiale” - Parcul Cișmigiu, București

Marti
12 Sept 2017 19:00
la Festivalul Internațional de Teatru Turda, Teatrul ”Aureliu Manea”
Regia artistică: ANDREI MIHALACHE Scenografia: ALEXANDRU RADU Pregătirea muzicală: DORIN GRIGUȚĂCoregrafia: GABRIELA TĂNASE    Persoanele (în ordinea autorului):   NAE GIRIMEA, frizer și subchirurg - SORIN OROS IANC
SCENOGRAFIA
DESCULȚ ÎN PARC

Duminica
23 Apr 2017 19:00

Luni
8 Mai 2017 17:00

Marti
9 Mai 2017 17:00

Vineri
19 Mai 2017 19:00

Duminica
22 Oct 2017 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Duminica
19 Nov 2017 19:00
spectacol în afara abonamentelor
Traducerea: Monica Anastase Regia artistică: Laura Moldovan Scenografia: Alexandru Radu Distribuția: Corie Bratter - Ioana Cheregi Paul Bratter - Andrei Stan Ethel Banks - Adriana Vaida Victor Velasco - Cornel Miron Omul de la telefoane - V
SCENOGRAFIA
AI PROMIS, TE ROG SĂ MORI!

Duminica
19 Mar 2017 19:00

Marti
28 Mar 2017 19:00

Duminica
2 Apr 2017 19:00
Regia artistică: Andrei Mihalache Scenografia: Maria Botar   Distribuţia: Camil Smântână-Beclean - Vasile Blaga Aurica Smântână - Carmen Frățilă Doctorul Petrică - Romul Moruțan Andrei Țarălungă - Corne
LUMÂNĂRARUL

Duminica
19 Feb 2017 19:00

Luni
20 Feb 2017 16:00

Joi
23 Feb 2017 16:00

Duminica
26 Feb 2017 19:00

Luni
27 Feb 2017 16:00

Marti
28 Feb 2017 16:00
Traducere și adaptare pentru scenă de Smaranda Bratu Elian Regia artistică: Marius Costache Scenografia: Cristian Gătina   Distribuția: BONIFACIU, negustor bătrân şi îndrăgostit - Sorin Oros BARTOLOMEU, ţicnit de patim
SCENOGRAFIA
HARAP ALB

Luni
12 Dec 2016 16:00

Marti
13 Dec 2016 10:00

Marti
13 Dec 2016 16:00

Joi
15 Dec 2016 10:00

Joi
15 Dec 2016 16:00

Luni
19 Dec 2016 16:00

Luni
20 Feb 2017 10:00

Marti
21 Feb 2017 10:00

Joi
23 Feb 2017 10:00

Luni
27 Feb 2017 10:00

Marti
28 Feb 2017 10:00

Joi
2 Mar 2017 10:00

Marti
7 Mar 2017 10:00

Miercuri
8 Mar 2017 10:00

Vineri
10 Mar 2017 10:00

Luni
13 Mar 2017 10:00

Luni
27 Mar 2017 10:00

Luni
27 Mar 2017 16:00

Marti
28 Mar 2017 10:00

Luni
10 Apr 2017 10:00
adaptare după Ion Creangă de Andrei Mihalache   Scenografia: Alexandru Radu Regia artistică: Andrei Mihalache   Distribuția: Împăratul Alb, Împăratul Verde: Carol Erdos Harap Alb: Andrei Stan/Cristian Iorga Calul
SCENOGRAFIA
CINĂ CU PROŞTI

Sambata
10 Dec 2016 19:00

Duminica
11 Dec 2016 19:00

Joi
12 Ian 2017 17:00

Miercuri
25 Ian 2017 17:00

Marti
7 Feb 2017 19:00

Miercuri
8 Mar 2017 19:00

Vineri
26 Mai 2017 19:00

Duminica
1 Oct 2017 19:00
spectacol în afara abonamentelor
Traducerea: Nicolae Weiss Regia artistică: Daniel Vulcu Scenografia: Cristian Gătina Distribuţia: Pierre - Ciprian Vultur Christine - Raluca Mara Archambaud, Meneaux - Sergiu Tăbăcaru François - Romul Moruțan Leblanc - Vl
SCENOGRAFIA
TREISPREZECE

Duminica
20 Nov 2016 18:00

Sambata
19 Nov 2016 18:00

Vineri
16 Dec 2016 18:00
STAGIUNEA 2016 - 2017Teatrul de Nord - Sala Studioone man show cu Cornel Mironregia: Radu Botarscenografia: Maria Botar Atunci când, de treisprezece luni de zile, pluteşti în derivă măcinându-ţi pasiunea într-o nesf&
PUNGUȚA CU DOI BANI

Joi
27 Oct 2016 10:00

Joi
27 Oct 2016 11:15

Luni
14 Nov 2016 10:00

Luni
14 Nov 2016 11:15

Marti
15 Nov 2016 10:00

Marti
15 Nov 2016 11:15

Miercuri
16 Nov 2016 10:00

Miercuri
16 Nov 2016 11:15

Joi
17 Nov 2016 10:00

Joi
17 Nov 2016 11:15

Marti
22 Nov 2016 10:00

Marti
22 Nov 2016 11:14

Sambata
26 Nov 2016 10:00

Luni
28 Nov 2016 10:00

Duminica
17 Sept 2017 13:00
la Festivalul Stradal ”Wonder Puck”, Cluj Napoca
STAGIUNEA 2016 - 2017Teatrul de Nord - Sala Mareadaptare muzicală după Ion Creangă de Andrei Mihalache Regia artistică: Andrei Mihalache Scenografia: Cristian Gătina Muzica: Dorin Griguță Coregrafia: Gabriela Tănase   Distribuția:
SCENOGRAFIA
CABINIERUL

Duminica
23 Oct 2016 19:00

Luni
24 Oct 2016 19:00

Joi
17 Nov 2016 19:00

Duminica
27 Nov 2016 19:00

Miercuri
29 Mar 2017 19:00

Marti
6 Iun 2017 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Duminica
11 Iun 2017 17:00
Festivalul ATELIER, Baia Mare

Vineri
29 Sept 2017 19:00
la Festivalul de Teatru Scurt, Teatrul ”Regina Maria” Oradea - Sala Mare
Regia artistică: Ovidiu Caița Scenografia: Alexandru Radu Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu Peruchier: Marius Reitter   Distribuția: Domnul - Radu Botar Norman - Ciprian Vultur    Regizor tehnic: Botos Enikő Sufl
SCENOGRAFIA
Îndrăgostiții din Ancona II

Duminica
19 Iun 2016 19:00

Marti
15 Nov 2016 17:00

Miercuri
16 Nov 2016 17:00

Luni
28 Nov 2016 17:00
Traducerea: Agneta Tămaș Localizare și versuri: Andrei Mihalache Coregrafia: Gabriela Tănase Pregătirea muzicală: Dorin Griguță Scenografia: Cristian Gătina            &nbs
SCENOGRAFIA
COAFURA SFINȚILOR

Duminica
22 Mai 2016 19:00
Teatrul de Nord - Sala StudioSpectacol examen de licență                          cu Romul Moruțan    Regia artistică: Robert Costea - student la regie, Un
DISTRIBUTIA
ALELUIA

Duminica
8 Mai 2016 19:00

Luni
9 Mai 2016 17:00

Marti
10 Mai 2016 17:00

Duminica
15 Mai 2016 19:00
cu inserții de Sorin OrosRegia artistică: Cosmin Matei Scenografia: Cosmin Matei Asistent scenografie: Maria Botar Distribuția:  Şefu - Sorin Oros Preotul - Vlad Mureșan Lena - Roxana Fânață Mutulică, Zăluda - Raluca Mara
MICUL PRINȚ

Marti
12 Apr 2016 17:00

Miercuri
13 Apr 2016 10:00

Miercuri
13 Apr 2016 11:15

Miercuri
13 Apr 2016 17:00

Joi
14 Apr 2016 10:00

Joi
14 Apr 2016 11:15

Joi
14 Apr 2016 17:00

Marti
19 Apr 2016 17:00

Miercuri
4 Mai 2016 10:00

Marti
17 Mai 2016 10:00

Marti
17 Mai 2016 11:30

Miercuri
18 Mai 2016 10:00

Joi
19 Mai 2016 11:30

Joi
19 Mai 2016 10:00
  Regia artistică și păpușile: Marius Costache Scenografia: Alexandru Radu Distribuția: Prințul - Raluca Mara Aviatorul, Businessman-ul - Sergiu Tăbăcaru Floarea, Vulpea, Vanitosul - Andreea Mocan Regele, Bețivul, Lampagiul, Șa
SCENOGRAFIA
Calendar


Alegeti perioada
intre
si

   toate


Februarie 2018
Martie 2018
Aprilie 2018


Arhiva
Ianuarie 2018
< Decembrie 2017
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft