Bilete online
Program ... - 28 Feb 2019
1 2 3 4 5 6 >>
IVAN TURBINCĂ

Miercuri
13 Feb 2019 10:00

Joi
14 Feb 2019 10:00
Casa de Cultură - ab. ”G. Coșbuc”

Vineri
15 Feb 2019 10:00
Casa de Cultură - ab. ”G. Topîrceanu”

Miercuri
20 Feb 2019 11:00
Casa de Cultură - ab. ”V. Alecsandri”

Joi
21 Feb 2019 10:00
Casa de Cultură - ab. ”Livia Ungureanu”

Miercuri
27 Feb 2019 11:00
la Tășnad

Miercuri
27 Feb 2019 09:30
la Tășnad
IVAN TURBINCĂ adaptare după Ion Creangă - reluare -   Regia artistică: Daniel Vulcu Scenografia: Oana Cernea Muzica: Dorin Griguță Coregrafia: Gabriela Tănase   Distribuția: Ivan Turbincă - Ciprian Vultur Dumnezeu - Caro
DESPRE ȘOARECI ȘI OAMENI

Vineri
18 Ian 2019 19:00

Marti
22 Ian 2019 18:00
abonament ”Ioan Slavici”
DESPRE ȘOARECI ȘI OAMENI de John Steinbeck Traducere de Profira Sadoveanu și Sima Zamfir Regia: Andrei Mihalache Decor și costume: Alexandru Radu  Distribuția (în ordinea indicată de autor): George - Ciprian Vultur Lennie
ANIVERSARE

Vineri
18 Ian 2019 13:00

Vineri
18 Ian 2019 19:00
Premieră: Despre oameni și șoareci

Vineri
18 Ian 2019 14:00
Cafeneaua Teatrului - conferință de presă

Vineri
18 Ian 2019 14:30
Foaierul Teatrului - Expoziție foto

Sambata
19 Ian 2019 11:30
Conferință MIHAI RAICU

Sambata
19 Ian 2019 19:00
Spectacol: Rețeta perfecțiunii în foarte mulți pași

Sambata
19 Ian 2019 22:00
Moose Bar - concert TOULOUSE LAUTREC

Duminica
20 Ian 2019 15:00
Conferință 50 DIN 100

Duminica
20 Ian 2019 19:00
Spectacol: TĂRĂ(Z)BOI
ANIVERSAREA SECȚIEI ROMÂNE A TEATRULUI DE NORD 18 - 20 IANUARIE 2019   Vineri 18 ianuarie 2019 Ora 13.00, Casa Frențiu – Ceremonie comemorativă Ora 14.00, Cafeneaua Teatrului – Conferință de presă Ora 14.30, Foaieru
PROSTIA OMENEASCĂ

Sambata
15 Dec 2018 11:00

Luni
17 Dec 2018 13:00

Miercuri
23 Ian 2019 10:00
la Carei

Luni
28 Ian 2019 11:30
ab. ”P. Ispirescu”

Luni
28 Ian 2019 10:00
Casa de Cultură - ab. ”A. Iancu”

Marti
29 Ian 2019 10:00
Casa de Cultură - ab. ”V. Blaga”

Miercuri
30 Ian 2019 10:00
la Tășnad

Miercuri
30 Ian 2019 11:00
la Tășnad
PROSTIA OMENEASCĂ Adaptare după Ion Creangă şi Anton Pann Regia artistică: Andrei Mihalache Muzica originală: Dorin Griguță  DROBUL DE SARE Distribuția: POVESTITORUL – Rora Demeter OMUL – Vlad Mureșan SOACRA &nd
PROFESORUL DE FRANCEZĂ

Marti
11 Dec 2018 17:00

Miercuri
12 Dec 2018 15:00
abonament ”Liviu Rebreanu”

Miercuri
12 Dec 2018 18:00
abonament ”Mihai Eminescu”

Miercuri
23 Ian 2019 18:00
la Carei

Marti
26 Feb 2019 18:00
abonament ”Ioan Slavici”
PROFESORUL DE FRANCEZĂ de Tudor Mușatescu - reluare - Regia: Andrei Mihalache Decor și costume: Alexandru Radu  Distribuţia: Tuți - Dorina Nemeș Carmen - Alina Negrău Dora - Roxana Fânață / Alexandra Odoroagă Dan Bal
Spectacol-lectură: ETERNA REÎNTOARCERE

Vineri
16 Nov 2018 17:00
Vineri 16 noiembrie 2018, ora 17.00, Grandstand (Cafeneaua Teatrului) ÎNTÂLNIRE CU DRAMATURGIA NORVEGIANĂ Spectacol-lectură: ETERNA REÎNTOARCERE (Tilbakekomstene) de Fredrik Brattberg Traducere de Ioan Ardelean, cu sprijinul No
TĂRĂ(Z)BOI

Duminica
11 Nov 2018 19:00

Luni
12 Nov 2018 19:00

Joi
10 Ian 2019 19:00
abonament ”Radu Sas”

Duminica
20 Ian 2019 19:00
abonament ”Vasile Savinescu”
TĂRĂ(Z)BOI de Mariana Starciuc Regia: Ovidiu Caița Scenografia: Anda Pop Muzica: Andrei Raicu Mișcarea scenică: Roxana Fânață Video design: Dimitris Palade Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu  Distribuția: Crina An
Rețeta perfecțiunii în foarte mulți pași care nu duc nicăieri

Duminica
16 Sept 2018 19:00

Luni
17 Sept 2018 19:00

Vineri
5 Oct 2018 19:00
Tranzit Fest

Joi
15 Nov 2018 19:00
spectacol ales în abonamente

Sambata
19 Ian 2019 19:00

Joi
28 Feb 2019 18:00
abonament ”Mihai Eminescu”
Reteta perfecțiunii în foarte multi pași care nu duc nicăieriUn teatrul fizic de Andrea GavriliuScenografie: Alexandru Petre Muzică: Mihai Dobre Asistent coregrafie: Roxana Fânață Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu Distr
JANNA sau MÂINE VA FI O NOUĂ ZI

Duminica
19 Aug 2018 19:00
În perioada 13 - 19 august 2018 secția română a Teatrului de Nord participă la un experiment inedit: Laboratorul teatral coordonat de regizorul rus Oleg Loevski. Nikolai Ruski, Nikita Betehtin și Dumitru Acri
PRINȚESA DE CARTIER

Sambata
18 Aug 2018 18:00
În perioada 13 - 19 august 2018 secția română a Teatrului de Nord participă la un experiment inedit: Laboratorul teatral coordonat de regizorul rus Oleg Loevski. Nikolai Ruski, Nikita Betehtin și Dumitru Acriș, tinerii regizorii inv
CHIBRITURI

Sambata
18 Aug 2018 20:00
În perioada 13 - 19 august 2018 secția română a Teatrului de Nord participă la un experiment inedit: Laboratorul teatral coordonat de regizorul rus Oleg Loevski. Nikolai Ruski, Nikita Betehtin și Dumitru Acri
VISUL UNEI NOPŢI DE VARĂ

Duminica
20 Mai 2018 19:00

Luni
21 Mai 2018 19:00

Marti
22 Mai 2018 19:00

Marti
5 Iun 2018 20:00
la Târgu Jiu, Festivalul Național de Teatru ”Zilele Elvira Godeanu”
VISUL UNEI NOPŢI DE VARĂ de William ShakespeareRegia: Ovidiu Caița Scenografia: Alexandru Radu Coregrafia: Gabriela Tănase Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu Distribuția: Tezeu – Romul Moruțan Hipolita - Alina Negrău
TALK SHOW

Vineri
11 Mai 2018 18:00
Vocatia, visul personal sunt cheia eliberării noastre ca oameni, sunt energia care ne face să creăm cu bucurie. Omul caută acel ceva care să-l facă fericit, care să-l ridice dincolo de supraviețuire. Multă lume rămâne doar la stadiul
CENUŞĂREASA
Miercuri
2 Mai 2018 10:00
la Carei

Miercuri
2 Mai 2018 11:15
la Carei

Miercuri
9 Mai 2018 10:00
la Tășnad

Miercuri
9 Mai 2018 11:15
la Tășnad

Marti
22 Mai 2018 09:00
la Baia Mare

Marti
22 Mai 2018 10:30
la Baia Mare

Miercuri
23 Mai 2018 09:00
la Baia Mare

Miercuri
23 Mai 2018 10:30
la Baia Mare

Joi
24 Mai 2018 10:30
la Baia Mare

Joi
24 Mai 2018 09:00
la Baia Mare

Vineri
25 Mai 2018 10:30
la Baia Mare

Vineri
25 Mai 2018 09:00
la Baia Mare

Marti
29 Mai 2018 10:00

Marti
16 Oct 2018 10:00
Casa de Cultură - sala mare

Miercuri
17 Oct 2018 10:00
Casa de Cultură - sala mare

Marti
23 Oct 2018 10:00
Casa de Cultură - sala mare

Miercuri
24 Oct 2018 11:00
Casa de Cultură - sala mare

Marti
13 Nov 2018 10:00
Casa de Cultură - sala mare

Marti
20 Nov 2018 10:00
Casa de Cultură - sala mare

Miercuri
21 Nov 2018 10:00
Casa de Cultură - sala mare

Joi
22 Nov 2018 11:00
Casa de Cultură - sala mare

Marti
27 Nov 2018 10:00
Casa de Cultură - sala mare

Joi
6 Dec 2018 10:00
Casa de Cultură - ab. ”J. Ettinger”

Marti
11 Dec 2018 10:00
Sala Mare - spectacol caritabil

Luni
17 Dec 2018 10:00
Casa de Cultură - ab. ”L. Blaga”

Sambata
16 Feb 2019 11:00
Teatrul de Nord - Sala Mare
CENUŞĂREASA, adaptare după Fraţii Grimm şi Charles PerraultAdaptarea şi regia: Andrei Mihalache Scenografia: Cristian Gătina Coregrafia: Gabriela Tănase      Distribuţia: Cenuşăreasa - Alina Negrău/Dorina Nemeş N
AVIOANE DE HÂRTIE

Sambata
28 Apr 2018 19:00

Marti
15 Mai 2018 19:00
Sala Studio

Joi
17 Mai 2018 19:00
Sala Studio

Vineri
5 Oct 2018 16:00
Tranzit Fest
UN PROIECT DEDICAT TINERILOR VOLUNTARI AI TEATRULUI DE NORD AVIOANE DE HÂRTIE de Elise WilkRegia: Carmen Frățilă Scenografia: Cristian Gătina   Distribuția: Lena - Andy Varga Miki - Darius Popa Bobo - Darius Vîlcu A
O NOAPTE FURTUNOASĂ

Duminica
1 Apr 2018 19:00

Marti
3 Apr 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Luni
16 Apr 2018 17:00
abonament ”Mihai Eminescu”

Joi
26 Apr 2018 17:00
abonament ”Liviu Rebreanu”

Miercuri
2 Mai 2018 18:00
la Carei

Duminica
6 Mai 2018 19:00
abonament ”Vasile Savinescu”

Miercuri
9 Mai 2018 17:00
la Tășnad

Marti
29 Mai 2018 17:00
abonament ”Ion Creangă”

Miercuri
30 Mai 2018 17:00
abonament ”Octavian Goga”

Joi
31 Mai 2018 19:00
abonament ”Radu Sas” și ”Ioan Slavici”

Sambata
30 Iun 2018 20:00
la Teatrul ”Aureliu Manea”, Festivalul Internațional de Teatru de la Turda

Joi
25 Oct 2018 19:00

Luni
3 Dec 2018 19:00
Spectacol oferit gratuit pensionarilor
O NOAPTE FURTUNOASĂ de I. L. CaragialeRegia: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu Muzica: Dorin Griguță Coregrafia: Gabriela Tănase Distribuţia: Jupân Dumitrache - Romul Moruțan Nae Ipingescu - Stelian Roșian Veta - A
CONSILIU DE FAMILIE

Duminica
4 Mar 2018 19:00

Marti
6 Mar 2018 17:00
abonament ”Ioan Slavici”

Duminica
18 Mar 2018 19:00
abonament ”Vasile Savinecu”

Joi
19 Apr 2018 19:00
abonament ”Radu Sas”

Vineri
4 Mai 2018 17:00
abonament ”Mihai Eminescu”

Sambata
5 Mai 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Sambata
20 Oct 2018 19:00

Marti
30 Oct 2018 19:00
Gala Națională a Comediei Galați

Duminica
10 Feb 2019 19:00
CONSILIU DE FAMILIE de Cristina ClementeTraducerea: Luminița Răuț-Voina Regia: Theodor-Cristian Popescu Scenografia: Bogdan Spătaru Light design: Lucian Moga, Alexandru Dancu Concept percuție: Cserey Csaba   Distribuția: J
NEBUNUL ȘI CĂLUGĂRIȚA

Duminica
4 Feb 2018 19:00

Marti
6 Feb 2018 17:00
Sala Studio

Duminica
18 Feb 2018 19:00
Sala Studio - spectacol în afara abonamentelor

Vineri
20 Apr 2018 19:00
Sala Studio - spectacol ales în abonamente

Sambata
21 Apr 2018 19:00
Sala Studio - spectacol ales în abonamente

Duminica
29 Apr 2018 19:00
Sala Studio - spectacol în afara abonamentelor

Duminica
28 Oct 2018 19:00
Sala Studio - spectacol ales în abonamente

Duminica
27 Ian 2019 19:00
Sala Studio - spectacol II, ales în abonamente

Duminica
3 Feb 2019 19:00
spectacol III, ales în abonamente
NEBUNUL ȘI CĂLUGĂRIȚA de Stanisław Ignacy WitkiewiczRegia artistică: Vadas Lászlo Scenografia: Albert Alpár Dramaturg: Maria Chirilă  Distribuția: Ciprian Vultur Roxana Fânață Stelian Roșian  Alina
SCUFIŢA ROŞIE

Luni
22 Ian 2018 10:00

Luni
22 Ian 2018 11:15
la Tășnad

Joi
15 Feb 2018 10:00
la Carei

Joi
15 Feb 2018 11:15
la Carei

Sambata
24 Feb 2018 11:00
spectacol în afara abonamentelor

Luni
5 Mar 2018 10:00
abonament ”Livia Ungureanu”

Luni
5 Mar 2018 11:15
abonament ”George Coșbuc”

Sambata
10 Mar 2018 10:00
Baia Mare

Sambata
10 Mar 2018 11:30
Baia Mare

Luni
12 Mar 2018 10:00
abonament ”Johan Ettinger”

Luni
12 Mar 2018 11:15
abonament ”Vasile Alecsandri”

Duminica
18 Mar 2018 11:00
spectacol în afara abonamentelor

Marti
20 Mar 2018 10:15
abonament ”Petre Ispirescu”

Marti
20 Mar 2018 10:00
abonament ”Prichindel”

Marti
17 Apr 2018 10:00
abonament ”George Topîrceanu”

Marti
17 Apr 2018 11:15
abonament ”I.L. Caragiale”

Miercuri
18 Apr 2018 10:00
abonament ”Avram Iancu”

Miercuri
18 Apr 2018 11:15
abonament ”Vasile Blaga”

Joi
26 Apr 2018 10:00
abonament ”Marcel Mirea”

Joi
3 Mai 2018 10:00
abonament ”Grigore Moisil I”

Joi
3 Mai 2018 11:15
abonament ”Grigore Moisil II”

Marti
8 Mai 2018 10:00
abonament ”Frații Grimm”

Marti
8 Mai 2018 11:15
abonament ”Mihail Sadoveanu”
Adaptare liberă după Fraţii Grimm    Adaptarea şi regia artistică: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu Coregrafia: Gabriela Tănase Muzica: Dorin Griguță   Distribuţia: Scufiţa Roşie - Anca Dogaru Mama,
ILUZII

Duminica
14 Ian 2018 19:00

Marti
16 Ian 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Joi
8 Feb 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Sambata
24 Feb 2018 19:00
spectacol în afara abonamentelor

Marti
27 Mar 2018 19:00
Spectacol în cadrul Campaniei Naționale ARTIȘTII PENTRU ARTIȘTI

Sambata
12 Mai 2018 19:00
Festivalul Internațional de Teatru Nou, Arad

Sambata
2 Iun 2018 22:00
la Baia Mare, Festivalul Internațional de Teatru Atelier

Duminica
16 Dec 2018 19:00
spectacol ales în abonamente

Sambata
16 Feb 2019 19:00
spectacol în afara abonamentelor
ILUZII de Ivan VîrîpaevTraducere din limba rusă: Bogdan Budeș Regia: Cristian Ban Light design: Lucian Moga, Alexandru DancuDistribuția: Prima femeie – Raluca Mara A doua femeie – Ioana Cheregi Primul b
Calendar


Alegeti perioada
intre
si

   toate


Mai 2019
Iunie 2019
Iulie 2019


Arhiva
Aprilie 2019
< Martie 2019

Parteneri media
   
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft