CONDUCEREA
Nagy Orbán
Director general
Ovidiu Caiţa
Director artistic - Regizor artistic
Stier Péter
Director administrtiv


REGIZORI
Andrei Mihalache
Regizor artistic
Ovidiu Caiţa
Director artistic - Regizor artistic


SCENOGRAFI
Alexandru Radu
Scenograf


COREGRAFI




COLABORATORI
Adina Lazăr
Regizor artistic
Adonis Tanța
Actor liric
Alpár Albert
Scenograf
Anca Cernea
Scenograf
Bodea Tibor
Actor - Teatrul de Nord, Trupa Harag György
Bogdan Spătaru
Scenograf
Cosmin Matei
Regizor
Cristian Ban
Regizor artistic
Cristian Ioan
Regizor artistic
Cserey Csaba
muzician
Daniel Vulcu
actor, regizor artistic - Director general manager, Teatrul ”Regina Maria” Oradea, Trupa Iosif Vulcan
Dorin Griguță
solist vocal
Eliza Labancz
Scenograf
Eugen Gyemant
Regizor artistic
Fany Boca
muzician
Horaţiu Ioan Apan
regizor artistic
Klara Labancz
Scenograf
Laura Moldovan
Regizor artistic
Lucian Moga
Light designer
Manfredi Annamaria
profesor de muzică
Marcel Țop
Regizor artistic
Maria Nicola
Scenograf
Maria V. Botar
Scenograf
Marius Costache
Regizor artistic
Oana Cernea
Scenograf
Sorin Militaru
Regizor artistic
Theo Marton
Regizor artistic
Vadas László
Regizor artistic
Valeriu Doran
Actor - Teatrul Municipal Baia Mare


FOȘTI ANGAJAȚI ȘI COLABORATORI
Alexander Hausvater
Regizor artistic
Bessenyei István
Actor - Teatrul de Nord, Trupa Harag György
Biró Erika
Peruchieră
Ciprian Ciuciu
Actor - Teatrul Regina Maria Oradea
Cserey Csaba
muzician
Cătălin Herlo
Actor - Teatrul Naţional Cluj
Daniel Bălan
Sunetist
Daniel Vulcu
actor, regizor artistic - Director general manager, Teatrul ”Regina Maria” Oradea, Trupa Iosif Vulcan
Daniela Oros
Actriţă
Diana Dragoș
Regizor artistic
Doina Antemir
Scenograf
Eugen Făt
Regizor artistic
Fany Boca
muzician
Gabriel Duţu
Actor - Teatrul Bacovia Bacau
Gelu Badea
Regizor artistic
Gina Gorea
Actriţă
Horațiu Mihaiu
Scenograf
Ioan Gavrilaș
Secretar literar
Ion Tifor
Actor
Laczkó Tekla
Actor - Teatrul de Nord, Trupa Harag György
Lörincz Ágnes
Actriţă - Trupa Harag György
Manfredi Annamaria
profesor de muzică
Marcela Dragoş
Croitoreasă
Marian Negrescu
Actor, regizor - Directorul Teatrului ”Elvira Godeanu” Tg. Jiu
Mihai Zima
Maestru de lumini
Oana Leahu
Regizor artistic
Ovidiu Cosac
regizor
Ovidiu Iloc
muzician
Radu Sas
Actor
Ramona Dumitrean
Actriţă - Teatrul National Cluj
Rappert Gábor
Actor - Trupa Harag György
Ritta Szabo
Regizor tehnic / Sufleur
Robert Costea
Sunetist
Tudor Gătina
Luminist
Valeriu Doran
Actor - Teatrul Municipal Baia Mare
Vasile Țăran
Director general - manager
Vioara Bara
Scenograf
Viorica Botar
Regizor tehnic / Sufleur


ECHIPA TEHNICA
Cristian Rudăreanu
Regizor tehnic
Dorel Iurcencu
Regizor tehnic
Ferenc Bozso
Croitor
Gabriel Koka
tehnician sunet
Vlad Giurge
Sunetist
Szilágyi Zoltán
Șef de producție
Iosif Donca
Impresar-Sef sala
Adriana Filipan
Recuziter
Botos Enikő
Cabinieră
Lászlo Pffeifer
Masinist sef
Iuliu Kecskes
Masinist
Ioan Iluţă
Luminist
Ioan Danciu
Masinist
Marius Bîte
Maşinist
Mircea Duca
Tamplar
Istvan Boros
Tapiter
Anton Turdan
Lacatus
Janos Reizer
Croitor
Lotti Szabo
Croitoreasa
Dorina Codrea
Plasator
Hajdu Rodica
Plasator


ECONOMIC-ADMINISTRATIV
Doina Coleff
Contabil șef
Monica Sălăgean
Consilier juridic
Mona Caiţa
Secretar literar
Ileana Blaga
Impresar
Carmen Barata
Economist
Daniela Balog
Economist
Rodica Lup
Economist
Mariana Paul
Sef serviciu administrativ


Noutati
PROGRAMUL LUNII MAI - 2018
Miercuri 02 mai 2018, orele 10.00, 11.15, 12.30 - Carei CENUȘĂREASA adaptare după Frații Grimm și Charles Perrault Regia: Andrei Mihalache Scenografia: Cristian Gătina Coregrafia: Gabriela Tănase Distribuția: Alina Negrău/Dorina Nemeş
PROGRAMUL LUNII APRILIE - 2018
Duminică 01 aprilie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare O NOAPTE FURTUNOASĂ de I.L. Caragiale Regia: Andrei Mihalache Scenografia: Alexandru Radu Muzica: Dorin Griguță Coregrafia: Gabriela Tănase Distribuția: Romul Moruțan, Ste
PROGRAMUL LUNII MARTIE - 2018
Joi 01 martie 2018, ora 18.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio DELETE BULLYING Spectacol produs în cadrul Proiectului iniţiat de Asociaţia de Părinţi a Colegiului Naţional „Mihai Eminescu” Satu Mare şi finanţat prin Program
PROGRAMUL LUNII FEBRUARIE - 2018
Duminică 04 februarie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio NEBUNUL ȘI CĂLUGĂRIȚA de Stanisław Ignacy Witkiewicz Regia artistică: Vadas Lászlo Scenografia: Albert Alpar Dramaturg: Maria Chirilă Distribuția: Ciprian Vult
PROGRAMUL LUNII IANUARIE - 2018
Duminică 14 ianuarie 2018, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Mare ILUZII de Ivan Vîrîpaev Traducerea: Bogdan Budeș Regia artistică: Cristian Ban Light design: Lucian Moga Alexandru Dancu Distribuția: Raluca Mara, Ioana Cher
PROGRAMUL LUNII DECEMBRIE - 2017
  Luni 4 decembrie 2017, orele 10.00 și 11.15 - Carei FABULA SE REFERĂ ȘI LA TINE de Hans Christian Andersen Regia artistică: Andrei Mihalache Scenografia: Cristian Gătina Direcția muzicală: Dorin Griguță Coregrafia: Gabriel
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft