Bilete online
CONDUCEREA
Ovidiu Caiţa
Regizor artistic
Stier Péter
Director general


REGIZORI
Andrei Mihalache
Regizor artistic
Diana Dragoș
Regizor artistic
Ovidiu Caiţa
Regizor artistic


SCENOGRAFI
Alexandru Radu
Scenograf


COREGRAFI
Gabriela Tănase
Coregraf - colaborator


ACTORI
Adriana Vaida
Actriță
Alina Negrău
Actriță
Anca Dogaru
Actriță
Anca Similar
Actriță
Andreea Mocan
Actriță
Anette Marka
Actriță
Carol Erdös
Actor - pensionar
Crina Andriucă
Actriță
Dana Moisuc
Actriță
Dorina Nemeş
Actriță
Ioana Cheregi
Actriță
Raluca Mara
Actriță
Rora Demeter
Actriță - pensionară


COLABORATORI
Alex V. Miclăuș
Artist - Designer
Alexandru Dancu
Light designer
Alexandru Petre
Scenograf
Anda Pop
Scenograf
Andrea Gavriliu
Coregraf&Actriță
Andreea Vulpe
Regizoare
Andrei Dinu
Regizor
Éva E. Lilla
Actriță
Bobo Burlăcianu
interpret, compozitor, regizor
Bodor Judit
Scenografă
Catinca Drăgănescu
regizor artistic/dramaturg
Cristian Ban
Regizor artistic
Cristian Marin
Scenograf și designer de costume
Cristina Juncu
Actriță
Cristina Milea
Scenograf
Daniel Oltean
dramaturg
Daniel Vulcu
actor, regizor artistic
Dorin Griguță
solist vocal
Florin Suciu
actor-păpușar
Hugo Wolff
coregraf
Laura Moldovan
Regizor artistic
Lucian Moga
Light designer
Mihai Dobre
Muzician
Mirela Ungureanu
Artist vizual
Oana Leahu
Regizor artistic
Raul Hotcaș
Coregraf
Steffi Rehberg
Scenograf
Szabó Anna
Scenograf
Tudor Dreve
regizor
Tudor Prodan
grafician, scenograf
Vincenzo Marsiglia
Video artist


FOȘTI ANGAJAȚI ȘI COLABORATORI
Adina Lazăr
Regizor artistic
Adonis Tanța
Actor liric
Aleksandar Ivanovski
Regizor artistic
Alexander Hausvater
Regizor artistic
Alexandru Petre
Scenograf
Alpár Albert
Scenograf
Anca Cernea
Scenograf
Andrea Gavriliu
Coregraf&Actriță
Andrei​ ​Raicu
Regizor, light designer, sound designer, compozitor
Ándi Gherghe
Regizor, actor
Bessenyei István
Actor - Teatrul de Nord, Trupa Harag György
Biró Erika
Peruchieră
Bodea Tibor
Actor - Teatrul de Nord, Trupa Harag György
Bogdan Olarson
Artist multimedia, coregraf
Bogdan Spătaru
Scenograf
Catinca Drăgănescu
regizor artistic/dramaturg
Ciprian Ciuciu
Actor - Teatrul Regina Maria Oradea
Cosmin Matei
Regizor
Cristian Ioan
Regizor artistic
Cristian Vieriu
compozitor/sound designer
Cserey Csaba
muzician
Cătălin Herlo
Actor - Teatrul Naţional Cluj
Daniel Bălan
Sunetist
Daniel Vulcu
actor, regizor artistic
Daniela Oros
Actriţă
Diana Dragoș
Regizor artistic
Dimitris Palade
visual artist
Doina Antemir
Scenograf
Dorel Iurcencu
Regizor tehnic
Dorina Codrea
Plasator
Eliza Labancz
Scenograf
Eugen Făt
Regizor artistic
Eugen Gyemant
Regizor artistic
Fany Boca
muzician
Gabriel Duţu
Actor - Teatrul Bacovia Bacau
Gabriel Koka
tehnician sunet
Gelu Badea
Regizor artistic
Gina Gorea
Actriţă
Horațiu Mihaiu
Scenograf
Horaţiu Ioan Apan
regizor artistic
Hutzel Zoltan
Mașinist
Ioan Ardelean
Actor - Regizor
Ioan Gavrilaș
Secretar literar
Ion Tifor
Actor
Istvan Boros
Tapiter
Iuliu Kecskes
Masinist
Klara Labancz
Scenograf
Laczkó Tekla
Actor - Teatrul de Nord, Trupa Harag György
Lörincz Ágnes
Actriţă - Trupa Harag György
Manfredi Annamaria
profesor de muzică
Marcel Țop
Regizor artistic
Marcela Dragoş
Croitoreasă
Maria Nicola
Scenograf
Maria V. Botar
Scenograf
Marian Negrescu
Actor, regizor - Directorul Teatrului ”Elvira Godeanu” Tg. Jiu
Marius Costache
Regizor artistic
Mihai Dobre
Muzician
Mihai Zima
Maestru de lumini
Oana Cernea
Scenograf
Oana Leahu
Regizor artistic
Ovidiu Codreanu
Mașinist
Ovidiu Cosac
regizor
Ovidiu Iloc
muzician
Radu Sas
Actor
Ramona Dumitrean
Actriţă - Teatrul National Cluj
Rappert Gábor
Actor - Trupa Harag György
Ritta Szabo
Regizor tehnic / Sufleur
Robert Costea
Sunetist
Sorin Militaru
Regizor artistic
Szabó Anna
Scenograf
Szilágyi Zoltán
Șef de producție
Theo Marton
Regizor artistic
Tudor Gătina
Luminist
Vadas László
Regizor artistic
Valeriu Doran
Actor - Teatrul Municipal Baia Mare
Vasile Țăran
Director general - manager
Vioara Bara
Scenograf
Viorica Botar
Regizor tehnic / Sufleur


ECHIPA TEHNICA
Bíró Antal
Mașinist
Botos Enikő
Regizor tehnic
Budizsa Anikó
Costumieră
Codruța Cadar
Secretar literar
Cristian Rudăreanu
Regizor tehnic
Călin Mocan
Luminist
Ferenc Bozso
Croitor
Hajdu Rodica
Garderobieră
Ioan Iluţă
Luminist
Maria Sulyok
Plasatoare
Marius Bîte
Maşinist șef
Marius Roman
Mașinist
Papp Ildikó
Machieuză
Stike Molnár
Sunetist
Tünde Szendrei
Plasatoare
Veres Ecaterina
Croitoreasă
Vlad Giurge
Sunetist
Vlăduț Duca
Tâmplar
Iosif Donca
Impresar-Sef sala
Adriana Filipan
Recuziter
Ioan Danciu
Masinist
Mircea Duca
Tamplar
Anton Turdan
Lacatus
Janos Reizer
Croitor
Lotti Szabo
Croitoreasa


SECRETARIAT LITERAR - AGENȚIE TEATRALĂ
Amarilys Pop
manager de proiecte
Codruța Cadar
Secretar literar
Ileana Blaga
Impresar
Iosif Donca
Impresar-Sef sala
Mona Caiţa
Secretar literar


ECONOMIC-ADMINISTRATIV
Adriana Popa
Inspector resurse umane
Monica Sălăgean
Consilier juridic
Doina Coleff
Contabil șef
Carmen Barata
Economist
Daniela Balog
Economist
Rodica Lup
Economist
Mariana Paul
Sef serviciu administrativ


VOLUNTARII TRUPEI MIHAI RAICU


Noutati
PROGRAM MARTIE 2024
Programul spectacolelor Teatrului de Nord, Trupa „Mihai Raicu” MARTIE 2024   Duminică 3 martie 2024, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala STUDIO MAIDANUL CU DRAGOSTE de G.M.-Zamfirescu Dramatizare și regie: And
PROGRAM FEBRUARIE 2024
Programul spectacolelor Teatrului de Nord, Trupa „Mihai Raicu” FEBRUARIE 2024   Joi 1 februarie 2024, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Mare LA VIE EN ROSE, un spectacol de GIGI CĂCIULEANU Decor:&nb
PROGRAM IANUARIE 2024
Programul spectacolelor Teatrului de Nord, Trupa „Mihai Raicu” IANUARIE 2024    Duminică 7 ianuarie 2024, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Studio UN SPECTACOL IMPROVIZAT cu ImproȘtim Improvizatori
PROGRAM DECEMBRIE 2023
Programul spectacolelor Teatrului de Nord, Trupa „Mihai Raicu” DECEMBRIE 2023   Vineri 1 decembrie  2023, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Mare HAGI TUDOSE adaptare după Barbu Ștefănescu Delavrancea A
Festivalul Multicultural REFLECT
  Satu Mare 12-15 noiembrie 2023  Festivalul Multicultural REFLECT promovează diversitatea culturală și lingvistică din această regiune atât de specială a Europei prin intermediul teatrului, oferind publicului posibilitatea de
PROGRAM NOIEMBRIE 2023
Programul spectacolelor Teatrului de Nord, Trupa „Mihai Raicu” NOIEMBRIE 2023   Joi 2 noiembrie 2023, ora 19.00 – Teatrul de Nord, SALA MARE LA VIE EN ROSE Un spectacol de GIGI CĂCIULEANU Decor: C

Parteneri media
   
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft