Bilete online
CONDUCEREA
Nagy Orbán
Director general
Ovidiu Caiţa
Director artistic - Regizor artistic
Stier Péter
Director administrtiv


REGIZORI
Andrei Mihalache
Regizor artistic
Diana Dragoș
Regizor artistic
Ovidiu Caiţa
Director artistic - Regizor artistic


SCENOGRAFI
Alexandru Radu
Scenograf


COREGRAFI




COLABORATORI
Adonis Tanța
Actor liric
Aleksandar Ivanovski
Regizor artistic
Alexandru Dancu
Light designer
Alexandru Petre
Scenograf
Alpár Albert
Scenograf
Anda Pop
Scenograf
Andrea Gavriliu
Coregraf&Actriță
Andrei​ ​Raicu
Regizor, light designer, sound designer, compozitor
Ándi Gherghe
Regizor, actor
Bobo Burlăcianu
interpret, compozitor, regizor
Bogdan Olarson
Artist multimedia, coregraf
Bogdan Spătaru
Scenograf
Catinca Drăgănescu
regizor artistic/dramaturg
Cristian Ban
Regizor artistic
Cristian Ioan
Regizor artistic
Cristian Vieriu
compozitor/sound designer
Cristina Milea
Scenograf
Cserey Csaba
muzician
Daniel Vulcu
actor, regizor artistic
Dimitris Palade
visual artist
Dorin Griguță
solist vocal
Laura Moldovan
Regizor artistic
Lucian Moga
Light designer
Mihai Dobre
Muzician
Theo Marton
Regizor artistic
Vadas László
Regizor artistic


FOȘTI ANGAJAȚI ȘI COLABORATORI
Adina Lazăr
Regizor artistic
Alexander Hausvater
Regizor artistic
Anca Cernea
Scenograf
Bessenyei István
Actor - Teatrul de Nord, Trupa Harag György
Biró Erika
Peruchieră
Bodea Tibor
Actor - Teatrul de Nord, Trupa Harag György
Ciprian Ciuciu
Actor - Teatrul Regina Maria Oradea
Cosmin Matei
Regizor
Cristian Ioan
Regizor artistic
Cserey Csaba
muzician
Cătălin Herlo
Actor - Teatrul Naţional Cluj
Daniel Bălan
Sunetist
Daniel Vulcu
actor, regizor artistic
Daniela Oros
Actriţă
Diana Dragoș
Regizor artistic
Doina Antemir
Scenograf
Dorel Iurcencu
Regizor tehnic
Dorina Codrea
Plasator
Eliza Labancz
Scenograf
Eugen Făt
Regizor artistic
Eugen Gyemant
Regizor artistic
Fany Boca
muzician
Gabriel Duţu
Actor - Teatrul Bacovia Bacau
Gabriel Koka
tehnician sunet
Gelu Badea
Regizor artistic
Gina Gorea
Actriţă
Horațiu Mihaiu
Scenograf
Horaţiu Ioan Apan
regizor artistic
Hutzel Zoltan
Mașinist
Ioan Gavrilaș
Secretar literar
Ion Tifor
Actor
Iuliu Kecskes
Masinist
Klara Labancz
Scenograf
Laczkó Tekla
Actor - Teatrul de Nord, Trupa Harag György
Lörincz Ágnes
Actriţă - Trupa Harag György
Manfredi Annamaria
profesor de muzică
Marcel Țop
Regizor artistic
Marcela Dragoş
Croitoreasă
Maria Nicola
Scenograf
Maria V. Botar
Scenograf
Marian Negrescu
Actor, regizor - Directorul Teatrului ”Elvira Godeanu” Tg. Jiu
Marius Costache
Regizor artistic
Mihai Zima
Maestru de lumini
Oana Cernea
Scenograf
Oana Leahu
Regizor artistic
Ovidiu Cosac
regizor
Ovidiu Iloc
muzician
Radu Sas
Actor
Ramona Dumitrean
Actriţă - Teatrul National Cluj
Rappert Gábor
Actor - Trupa Harag György
Ritta Szabo
Regizor tehnic / Sufleur
Robert Costea
Sunetist
Sorin Militaru
Regizor artistic
Tudor Gătina
Luminist
Valeriu Doran
Actor - Teatrul Municipal Baia Mare
Vasile Țăran
Director general - manager
Vioara Bara
Scenograf
Viorica Botar
Regizor tehnic / Sufleur


ECHIPA TEHNICA
Botos Enikő
Regizor tehnic
Budizsa Anikó
Costumieră
Cristian Rudăreanu
Regizor tehnic
Călin Mocan
Luminist
Dorel Iurcencu
Regizor tehnic
Ferenc Bozso
Croitor
Ioan Iluţă
Luminist
Lászlo Pffeifer
Masinist sef
Marius Bîte
Maşinist
Papp Ildikó
Machieuză
Stike Molnár
Sunetist
Veres Ecaterina
Croitoreasă
Vlad Giurge
Sunetist
Vlăduț Duca
Tâmplar
Szilágyi Zoltán
Șef de producție
Iosif Donca
Impresar-Sef sala
Adriana Filipan
Recuziter
Ioan Danciu
Masinist
Mircea Duca
Tamplar
Istvan Boros
Tapiter
Anton Turdan
Lacatus
Janos Reizer
Croitor
Lotti Szabo
Croitoreasa
Hajdu Rodica
Plasator


SECRETARIAT LITERAR - AGENȚIE TEATRALĂ
Ileana Blaga
Impresar
Iosif Donca
Impresar-Sef sala
Mona Caiţa
Secretar literar


ECONOMIC-ADMINISTRATIV
Adriana Popa
Inspector resurse umane
Monica Sălăgean
Consilier juridic
Doina Coleff
Contabil șef
Carmen Barata
Economist
Daniela Balog
Economist
Rodica Lup
Economist
Mariana Paul
Sef serviciu administrativ


Noutati
PROGRAM MAI 2021
Programul spectacolelor Teatrului de Nord, Trupa Mihai Raicu MAI 2021   Joi 06 mai 2021, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Mare UN SPECTACOL IMPROVIZAT cu Trupa ImproȘtim Improvizatori: Andrei Stan, Ioana Cheregi, Alexandra Odoro
PROGRAM MARTIE 2021
Programul spectacolelor Teatrului de Nord, Trupa Mihai Raicu MARTIE 2021   Joi 04 martie 2021, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Mare PASIUNEA LUI NARCISSE MONDOUX de Gratien Gélinas Traducerea: Zeno Fodor Regia: Cristian
PROGRAM FEBRUARIE 2021
Programul spectacolelor Teatrului de Nord, Trupa „Mihai Raicu” FEBRUARIE 2021   Marți 09 februarie 2021, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Mare INSUTLAȚI.BELARUS(IA) de Andrei Kureicik Spectacol lectură Tradu
PROGRAM IANUARIE 2021
Programul spectacolelor Teatrului de Nord, Trupa „Mihai Raicu” IANUARIE 2021    Duminică 10 ianuarie 2021, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Mare UN SPECTACOL IMPROVIZAT cu Trupa ImproȘtim Improvizatori: Andrei
PROGRAM NOIEMBRIE 2020
Programul spectacolelor Trupei „Mihai Raicu” NOIEMBRIE 2020   Joi 5 noiembrie 2020, ora 18.00 – Teatrul Municipal Carei PASIUNEA LUI NARCISSE MONDOUX de Gratien Gélinas Traducerea: Zeno Fodor Regia: C
PROGRAM OCTOMBRIE 2020
Programul spectacolelor Teatrului de Nord, Trupa „Mihai Raicu” OCTOMBRIE 2020   Duminică 18 octombrie 2020, ora 19.00 – Teatrul de Nord, Sala Mare REȚETA PERFECȚIUNII ÎN FOARTE MULȚI PAȘI CARE NU DUC NICĂ

Parteneri media
   
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft